TRD 2022 | Program

Program:

9.11.22 (streda):

13.00 - 17.00 registrácia a skúšobné jazdy

10.11.22 (štvrtok):

8.00 - registrácia

do 10.00 - skúšobné jazdy

10.00 - 13.00 - súťažné jazdy

14.00 - vyhodnotenie s odovzdaním cien

Počas konania TRD prebiehajú prezentácie zúčastnených firiem a vysokých škôl.

ABB s.r.o.

GoFa – Go faster. Go further than ever.

Kolaboratívny robot GoFa umožňuje nepretržite zdieľať pracovný priestor s človekom, čo mu dáva maximálnu flexibilitu a efektivitu. Robot a človek spolupracujú na rovnakých úlohách bez toho, aby to ohrozilo bezpečnosť alebo produktivitu. Príďte si vyskúšať programovanie kolaboratívneho robota!

ABB je poprednou spoločnosťou vo svete digitálnych a automatizačných technológií. Spoločnosť pôsobí približne v 100 krajinách s hlavným sídlom v Zurichu. ABB rozbehla svoje aktivity na Slovensku začiatkom deväťdesiatych rokov, dnes sme obchodno-inžinieringovou firmou približne so 110 zamestnancami. Činnosť ABB je rozdelená do 4 oddelení: robotika, pohony, elektrifikácia, priemyselná automatizácia.

ABB robotika má na Slovensku už viac ako 20-ročné skúsenosti. Máme vlastné oddelenie predaja robotov, realizácie robotických pracovísk a servisu. Dnes už máme na Slovensku inštalovaných viac ako 4tisíc robotov.


DMD GROUP, a.s.

DMD GROUP je popredným slovenským holdingom podnikov obranného priemyslu. Do jeho portfólia patria tri spoločnosti – ZTS – ŠPECIÁL, Konštrukta – Defence a ZVS holding. Podniky skupiny DMD zamestnávajú viac ako 500 zamestnancov, pričom stále hľadáme nových kolegov. Tradícia, vlastný výskum a vývoj, ako aj nové projekty pre slovenské ozbrojené sily v spolupráci so zahraničnými partnermi, akými sú Patria či BAE Systems, robia z podnikov skupiny DMD dynamického zamestnávateľa v regióne. Jediným akcionárom materskej spoločnosti DMD GROUP, a. s. je Ministerstvo obrany SR, čo garantuje stabilitu a istotu pracovných podmienok.

Prezentovať budeme výrobky našich spoločností – primárne húfnicu Zuzana 2, ktorá má automatizovaný systém nabíjania, za ZTS potom pripravovaný produkt pásového bojového obrneného vozidla CV90, ktorý vznikne v kooperácii so švédskou spoločnosťou BAE SYSTEMS.


905. centrum špecializovanej podpory Nováky

Diaľkovo ovládané zariadenie malé + stredné = 2 ks „EOD" robot. Malý robot -  dynamická ukážka, stredný robot statická ukážka.
RTG, používaný na rontgenovanie munície - statická ukážka
Endoskop na prieskum vnútra predmetov, ťažko dostupných miest -
dynamická ukážka.
EOD vybavenie - pyrotechnický oblek, detektor kovov, makety munície (súčasne používanej v otvorenom konflikte na UA), makety nástražných výbušných systémov.


4. pluk logistiky Trenčín

Transformáciou logistických štruktúr OS SR bol dňom 1.12.2021 reorganizovaný Úrad logistického zabezpečenia OS SR úpravou vnútornej štruktúry so zmenou názvu na 4. pluk logistiky Trenčín, ktorý:

- zabezpečuje velenie a riadenie podriadených zásobovacích základní a odborných útvarov,

- riadi procesy zabezpečenia a udržiavania zásob materiálu,

- vykonáva kontrolnú činnosť v oblasti hospodárenia s hnuteľným majetkom štátu v útvaroch a zariadeniach OS SR.

Prezentácia 4. pluku logistiky Trenčín (na stiahnutie)


Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Fakulta aplikované informatiky je moderní a rychle se rozvíjející součástí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně s vysoce aktuálními studijními programy. Moderní prostředí a kvalitní vybavenost laboratoří umožňuje plnohodnotné technické vzdělávání a podporuje i mimo studijní aktivity.

Studijní programy jsou zaměřeny na automatizaci a řízení výrobních procesů, včetně aplikací mechatronických a robotických systémů, dále na hardwarové i softwarové nástroje informačních technologií, spojené  s aplikacemi metod umělé inteligence a kybernetické bezpečnosti a v neposlední řadě na oblast bezpečnostních technologií, spojených se zabezpečováním objektů a kritických infrastruktur.

V rámci naší expozice prezentujeme výsledky studentů, zaměřených na studium automatizace a robotiky.

Hlavním robotickým exponátem je lidská robotická ruka vyrobená technologií aditivní výroby a ukázky rozšířené reality v robotických aplikacích.

Přijďte studovat zajímavé a hlavně perspektivní technické obory na FAI do Zlína, rádi se Vám budeme věnovat…


Žilinská univerzita, Fakulta elektrotechniky a informačných technológií

Ukážky záverečných prác študentov, prípadne aplikačné výstupy realizovaných projektov.

Dvojrukého kolaboratívny robot, opakujúceho pohyby návštevníka.

Interaktívny 3D model ľudského srdca navrhnutý a vytlačený na 3D tlačiarni z transparentného červeného filamentu, v ktorom sú umiestnené LED diódy ovládané mobilnou aplikáciou, pomocou ktorej je možné meniť frekvenciu srdca. Srdce umožňuje aj tlkot v rytme piesne spustenej cez aplikáciu.

Výstupy predmetov „Vývoj Interaktívnych Aplikácii“ a „Dizajn hier“ , vyučovaných na FEIT, vo forme počítačových hier.

Výstupy študentských projektov v rámci projektu Interreg PL-SK GAME JAM ako nová didaktická metóda pre zlepšenie kvality vzdelávania v oblasti nových technológií na poľsko-slovenskom pohraničí.


Žilinská univerzita, Fakulta riadenia a informatiky

Rýchle "filamentové" FFF 3D tlačiarne, komunitné 3D tlačiarne, projekty zamerané na skrátenie doby práce 3d tlačiarní.


Mivasoft, s.r.o.

Robotické ramená, interaktívny displej a kolaboratívny robot.


Elso Philips Service, spol. s r.o.

Teracom TCW220 - merací a IO modul na Ethernet. TCW220 je Ethernetový záznamník so 1-wire, analógovým a digitálnym vstupom. Analógový vstup má rozlíšenie 10 bitov. Do singlewire zbernice môžete zapojiť až 8 rôznych snímačov do série - C02, 0-20mA, AC/DC prúd, teplota, vlhkosť atď.. Modul taktiež obsahuje dva relé spínače s NO a NC kontaktmi. Pre všetky merané údaje môžete nastaviť interval záznamu alebo alarm. Pamäť má dostatočnú kapacitu pre meranie počas 36 dní s intervalom záznamu 1 minúta. Súbor s uloženými hodnotami môžete nahrať na lokálny alebo vzdialený server zapomoci HTTP post. Ethernet Multimeter pre sledovanie serverovní a dátových centier.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Marec 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31