Naši známi študenti a absolventi

Na tejto stránke budeme postupne zverejňovať informácie o našich absolventoch, ktorí sa preslávili v rôznych oblastiach vedy, techniky a športu na Slovensku.

Pacas

Martin Pacas

Aj strojár môže byť majstrom sveta v kickboxe. Majster sveta v thajskom boxe, Martin Pacas, bol študentom našej školy, SOŠ Pod Sokolicami 14, Trenčín celé štyri roky. Sedenie v lavici ho veľmi nenadchýnalo, ale po odbornej stránke z neho vyrástol naslovovzatý odborník. Mal vynikajúce výsledky na odbornom výcviku a vo firme, kde si ho nevedeli vynachváliť. Keď sa jeho meno začalo skloňovať vo svetovom meradle, tak to neprekvapilo jeho bývalých učiteľov, ktorí ho poznajú ako cieľavedomého, vytrvalého a systematického mladého muža.. Jeho odbor ho doteraz živí. Bezmála dvojmetrový a sto kilogramov vážiaci borec pracuje ako živnostník v strojárskom odvetví. Ako mladý chlapec začal so skateboardingom a po siedmich rokoch presedlal na thajský box a kickbox.
Dnes patrí medzi slovenskú špičku v ťažkej váhe a na svojom konte má už viac ako 55 zápasov. Prerazil aj na svetovej scéne. Najvýraznejšie úspechy dosiahol v K1 ako profesionálny majster sveta WKU 2014 v kategórií nad 95 a profesionálny majster sveta WKF 2012 v kategórií do 96,4 kg.


VancoMarek Vančo

Čo ti dalo štúdium na našej škole? Štúdium na SOŠ, vtedy ešte „Strednom odbornom učilišti strojárskom“, mi dalo dobrý rozhľad v oblasti strojárstva, čo som využil jednak v praxi, tak aj po nástupe na vysokú školu (TU vo Zvolene). Odborné predmety na vysokej škole ako technické kreslenie, technológie obrábania, atď., boli pre mňa podstatne jednoduchšie ako pre spolužiakov napríklad z gymnázií, čomu vďačím práve mojej strednej škole.

Aké máš spomienky na toto obdobie? Mám hlavne dobré spomienky. Najradšej som mal praktické cvičenia, čo ma naozaj bavilo hlavne s odstupom času, keď som praxoval vo firme Konštrukta Industry.

Čím sa v súčasnosti zaoberáš? Momentálne som v poslednom 3. ročníku doktorandského štúdia (PhD.) na Technickej univerzite vo Zvolene, odbor Výrobná technika, kde sa venujem výskumu obrábania tepelne upravených drevín (Termowood) z hľadiska drsnosti obrobeného povrchu. Okrem iného charakter môjho štúdia/práce mi umožňuje cestovať, čo hojne využívam nielen v lete.


SimkoJakub "Ragnar" Šimko

Jakub Šimko je žiak III.AO triedy učebného odboru obrábač kovov. Okrem školy sa venuje MMA (Mixed Martial Arts) - Zmiešaným bojovým umeniam. Je účastníkom amatérskej slovenskej ligy v ktorej zápasia aj zahraniční borci. Jeho domovským klubom je LCC (Laugaricio Combat Club) Trenčín.

Na poslednom galavečere MMA Fight Night v trenčianskej Športovej hale bol najúspešnejším zápasníkom. Po vyliečení zápästia ho môžeme prísť povzbudiť 25.3.2018 na ďalší Fight Night v Trenčíne. Želáme mu veľa úspechov v škole aj v športe.


FaboAndrej Fabo

Andrej Fabo je žiakom IV. NA triedy v odbore mechanik CNC strojov a na krajskom kole súťaže Zenit v strojárstve (kategória B1) obsadil 3. miesto.

Zhodnoť takmer štyri roky, strávené na škole. Každý rok som sa dozvedel niečo nové. Netreba sa ničoho obávať, treba dať do toho všetko a vždy sa veci podaria. Občas boli ťažké chvíle, ale dalo sa to vydržať.

Čo by si odkázal žiakom končiacich ročníkov základných škôl? Štúdium nie sú len knihy a nudné učenie. Patria k nemu aj stretnutia s priateľmi, zábava a smiech. Váš čas je obmedzený, preto ho nepremárnite. Neúspech je kľúčom k úspechu, nebojte sa ho, učíme sa na chybách.

Myslíš, že pre tvoj budúci život bola naša škola správnou voľbou? Jednoznačne.


MarsalkaLukáš Maršalka

Čo ti dalo štúdium na našej škole? Štúdium, vtedy ešte na SOU, mi dalo veľa, nakoľko získané znalosti využívam ešte teraz. Keď to rozmením na drobné tak, štúdium mi dalo slušný praktický a teoretický základ. Vďaka tomu praktickému mi nie je cudzia spájkovačka, digitálny multimeter, ale aj sofistikovanejšie zariadenia ako osciloskop a veľa iných. Môžem povedať, že vďaka nemu patrím do skupiny elektrotechnikov, ktorí vedia trošku robiť aj rukami.


Andrej BlahovecAndrej Blahovec

Čo ti dalo štúdium na našej škole? Tie štyri roky v škole boli niečím, na čo nikdy nezabudnem. Škola a štúdium mi dalo veľa skúseností, mali sme super kolektív v triede a učiteľov, ktorí sú naozaj skvelým príkladom, ako má učiteľský zbor na škole vyzerať. Škola ponúka veľmi dobrú prax v oblasti strojárstva. 

Aké máš spomienky na toto obdobie? Je ich veľmi veľa. Hlavne z výletov v Terchovej, Viedni, Brne a mnohých ďalších.

Čím sa v súčasnosti zaoberáš? Pracujem u osobnej železničnej spoločnosti ako rušňovodič. Túto prácu som chcel vykonávať odmalička a len vďaka odboru, v ktorom som sa vyučil a zvládnutej maturitnej skúške som bol na vysnívané miesto prijatý.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Marec 2018 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31